Як повернути гроші, вилучені митними органами в зоні митного контролю.

Як повернути гроші, вилучені митними органами в зоні митного контролю.

7.06
2019

Досить часто у громадян України та іноземців виникають складнощі під час проходження митного контролю в аеропортах, оскільки перед зоною митного контролю особі потрібно обрати «зелений» або «червоний коридор».

Що це означає?

Відповідно до митного законодавства в Україні існує двоканальна система митного контролю товарів, яка дає змогу громадянам здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу через митний кордон України «Зелений коридор» або «Червоний коридор».

«Зелений коридор» призначений для спрощеного митного контролю товарів, які не підлягають обов’язковому письмовому декларуванню і на переміщення яких через митний кордон України не встановлено заборон або обмежень (напр. валюта до 10 000 євро). Такою зоною можуть скористатись громадяни України й іноземці.

«Червоний коридор» також є частиною зони митного контролю на території або у приміщенні аеропорту та призначений для проведення митних процедур товарів, які підлягають обов’язковому письмовому декларуванню, ввезення чи вивезення валюти більше 10 000 євро. Через зону «червоного коридору» повинні пройти громадяни України та іноземці, якщо вони ввозять або вивозять за межі території України валюту більше 10 000 євро з обов’язковим її декларуванням.

У більшості випадків, через тяжкі перельоти, втомленість, неуважність, не володіння мовою, а також незнання законодавства України громадяни та іноземці не декларують грошові кошти, які перевозять із собою та обирають невірний канал проходу через митний кордон. В силу цих обставин митні органи, у разі виявлення у громадянина грошових коштів, які незадекларовані, їх вилучають з обов’язковим складанням протоколу про порушення митних правил. В подальшому такий протокол митники передають на розгляд до суду.

Таким чином, на сьогодні в Україні існує безліч судових рішень, коли громадян притягують до відповідальності та конфіскують валюту на користь держави. Проте, вихід з таких ситуацій є!

Адвокати компанії «HolGroup» мають досвід в сфері представництва інтересів в судах у справах про порушення митних правил та найголовніше повернення грошових коштів, вилучених митними органами. Спеціалісти компанії неодноразово вигравали справи за ознаками порушення митних правил, відповідальність, за яке передбачена статтею 471 Митного кодексу України.

Відтак, Постановою Солом’янського районного суду міста Києва від 22.02.2019 року у справі №760/4411/19 особі, яка притягувалась до відповідальності, представником якої були адвокати компанії «HolGroup», повернуто вилучену валюту. З текстом Постанови можна ознайомитись за наступним посиланням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/80844542. Крім того, адвокатами здійснювався супровід клієнта безпосередньо в митних органах, задля безперешкодного повернення валюти в найкоротший термін.

Враховуючи, досвід адвокатів компанії «HolGroup», Ви можете звернутися до кваліфікованих спеціалістів за консультацією та правовою допомогою.

            Досвідчені адвокати нашої компанії з питань порушення митних правил, надають громадянам такі види послуг:

  • Попереднє консультування про переміщення товарів через митний кордон України в зонах митного контролю.
  • Захист прав та інтересів клієнтів у разі притягнення їх до відповідальності за порушення митних правил, включаючи представництво в митних органах та судах першої та апеляційної інстанцій.
  • Складання запитів, скарг, заяв та інших документів правового характеру для врегулювання митного спору.
  • Оскарження дій, бездіяльності, рішень посадових осіб митних органів в судовому порядку.
  • Повернення товарів (грошових коштів) вилучених митними органами та які перебувають на їх збереженні на підставі рішення суду.

 

За більш детальною інформацією звертайтесь за тел.

‎+38(044) 279-11-77, +38(073) 777-9-073, +38(068) 356-7-356

або за адресою 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 15, оф. 43.

Залишилиcь запитання?