Прийнято Закон про зниження мита на вживані авто

Прийнято Закон про зниження мита на вживані авто

6.07
2016

ВРУ було прийнято Закон (законопроект №3251) “Про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів”. В результаті тимчасово знижено ставку акцизного податку на вживані автомобілі до рівня ставок на нові авто.
До прикладу, за новими акцизами для розмитнення автомобіля з двигуном 1 л треба буде сплатити 63 євро замість 1761 євро. За розмитнення автомобіля з двигуном 2 л — 534 євро замість 4882 євро. А для найбільш популярних автомобілів з двигуном 1,5 л — замість 3 тисяч євро сплатити треба буде 90 євро.
Варто зауважити, що купити дешевше вживане авто можна буде тільки для власного користування, а не на продаж. Тобто, одна машина – один раз на рік. Щоб продати таке авто упродовж року – потрібно буде розмитнювати його за акцизними ставками, які діють сьогодні.
Крім того, за зниженими акцизами не можна буде купити старі авто, випущені до 1 січня 2010 року.
Нові акцизи не поширюються на іномарки, які не відповідають екологічному стандарту Євро 5 (котрий вводиться в дію в Україні цього року).
Також зменшені акцизні ставки на автомобілі не розповсюджуватимуться на автомобілі, завезені з Росії чи окупованих територій України.
Зниження акцизів буде тимчасовим і діятиме до 31 грудня 2018 року.
Новий “автомобільний” закон збільшить офіційне ввезення автомобілів з-за кордону, а це має примножити надходження до державного бюджету.
В свою чергу Кабмін у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом повинен забезпечити розробку, тестування та введення в експлуатацію програмного забезпечення, необхідного для контролю за ввезенням платниками акцизного податку легкових автомобілів за ставками, встановленими цим Законом.

Залишилиcь запитання?